Siergiej Furgał, gubernator Kraju Chabarowskiego na dalekim wschodzie Rosji, został zatrzymany 8 lipca i przewieziony do Moskwy.

Główny zarząd do spraw śledztw w szczególnie ważnych sprawach karnych Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej postawił mu zarzut zlecania zabójstw. Zdaniem śledczych gubernator, który został osadzony w areszcie śledczym, uczestniczył w organizacji zabójstw biznesmenów w latach 2004–2005. Wszczęcie postępowania karnego przeciwko Furgałowi było wynikiem długiej i żmudnej pracy śledczych w celu ujawnienia szczególnie poważnych przestępstw, popełnionych przez zorganizowaną grupę przestępczą w latach 2004–2005 na terytorium Kraju Chabarowskiego i obwodu amurskiego w stosunku do obywateli zaangażowanych w działalność gospodarczą – podał w komunikacie Komitet Śledczy. W ramach śledztwa zatrzymani zostali także dwaj deputowani do regionalnego zgromadzenia ustawodawczego w Kraju Chabarowskim.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułEuropa albo ciemnota
Następny artykułTrump w maseczce
Obiecujący 63-latek. Internauta. Uczestnik zakładów bukmacherskich. Prenumerator prasy krajowej i zagranicznej. Członek byłego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Nihilista i abnegat, od czterdziestu lat pod cierpliwą opieką żony Danuty, której pomaga dwoje dorosłych dzieci. Bonapartysta i doktor nauk humanistycznych. Dziennikarz. Pracował w Polskim Radiu i w PAP na odpowiedzialnym stanowisku korespondenta w Watykanie przy osobie św. Jana Pawła II. W pamiętnikach napisze, że papież go cenił (co nie będzie prawdą). Nieodznaczony żadnym wysokim orderem państwowym. (Co z pewnością kiedyś się zmieni – przyp. red.).