Sanoczanie obywatelsko zatrzymali katechetę pedofila. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

6 marca br. doszło do zatrzymania 41-mężczyzny. Dokonali go pasażerowie czekający na przystanku autobusowym przy ul. Staszica w Sanoku.

– W dniu 6 marca około godz. 6.50 dyżurny sanockiej policji został powiadomiony, że na przystanku autobusowym przy ul. Staszica w Sanoku jest mężczyzna, który proponuje czynność seksualną osobie niepełnoletniej. Na widok dojeżdżającego na miejsce zdarzenia patrolu policji mężczyzna zaczął uciekać. Wówczas pokrzywdzony nastolatek i inny mężczyzna, który przebywał na przystanku, ujęli uciekiniera. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został zatrzymany, prowadzone dochodzenie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku – relacjonuje „FiM” asp. Izabela Rowińska–Ciępiel z KPP Sanok.

W trybie pilnym Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła w tej sprawie śledztwo. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty.
– Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: zakaz inicjowania kontaktów z pokrzywdzonymi, zakaz kontaktowania się z małoletnimi w jakiejkolwiek formie, nakaz powstrzymania się od edukacji małoletnich oraz dozór policji. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty z art. 13 §1 kk w związku z art. 199 §3 kk i art. 197 § 2 kk
w związku z art. 198 kk w związku z art. 11 §2 kk w związku art. 91 §1 kk. Łącznie dwa zarzuty. Obecnie mamy dwóch pokrzywdzonych, ale sprawa jest rozwojowa – przekazuje Agnieszka Podlaszczak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Mężczyzna przez lata był katechetą w jednej z sanockich szkół. Do tematu powrócimy.

Facebook Comments