Gdyby w Polsce istniała „ideologia LGBT”, to Kościół katolicki wzywałby do głosowania na Roberta Biedronia.

Po 26 latach wspólnych działań partnerskich francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zawiesiła oficjalne stosunki z miastem i gminą Tuchów. Podobny sprzeciw wobec powstawania w Polsce lokalnych „stref wolnych od LGBT” planują też samorządowcy z Niemiec i Holandii.

„Wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię. Ale byliśmy zdumieni, kiedy dowiedzieliśmy się, że miasto Tuchów również przegłosowało taką uchwałę i razem z większością gmin w południowo-wschodniej Polsce stało się strefą wolną od LGBT” – tłumaczyła mediom Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera gminy Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych. „Stworzenie na swoim terenie strefy wolnej od… jest bardzo poważną deklaracją, podejmowaną wbrew prawom człowieka. Nie możemy milczeć. Historia, niestety, się powtarza” – dodała. I przypomniała obozy koncentracyjne, w których oprócz Żydów umieszczane były inne grupy mniejszościowe, w tym także homoseksualiści. Jeden z takich obozów zlokalizowany był w departamencie Loiret, na terenie którego leży Saint-Jean-de-Braye.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułAdwokat diabła ukarany
Następny artykułWłoska robota
Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).