Jeden z Czytelników pisze: Zastanawiam się od kiedy i dlaczego Jezusa Chrystusa nazywają naszym Zbawicielem? Od czego On mnie zbawi? Od choroby? Nie! Od śmierci? Na pewno nie! Od piekła? Przecież piekło mamy już tu na ziemi. Pod ziemią, gdzie wszyscy się znajdziemy, jest spokój i nikt stamtąd nie wrócił.

Zanim odniosę się do poruszonych kwestii, pozwolę sobie zauważyć, że jakkolwiek nie wszystkich interesują sprawy związane ze zbawieniem, to jednak wszyscy potrzebujemy zbawienia. Tak przynajmniej mówi Biblia i tylko w niej możemy znaleźć odpowiedź na pytania Czytelnika. Na co więc szczególnie należy zwrócić uwagę?

Jedyny Zbawiciel

Przede wszystkim należy zauważyć, że Biblia wyraźnie mówi, iż źródłem zbawienia jest tylko Bóg. Czytamy: Ja, jedynie Ja, jestem Bogiem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela (Iz 43,11) oraz: Bo Ja, Jahwe, jestem twoim Bogiem od wyjścia z ziemi egipskiej, a Boga oprócz mnie nie powinieneś znać i poza mną nie ma zbawienia (Oz 13,4, por. Ne 9,27; Ps 17,7; 18,3; 25,5; 106,43–48; Łk 1,47; 1 Tm 1,1; Tt 1,3; 3,4).

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułSamopomoc chłopska
Następny artykułKatolicka edukacja w sądach
Bolesław Parma
Absolwent Seminarium Duchownego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej. Jest żonaty, ma dwie dorosłe córki i syna. Od 35 lat prowadzi działalność kaznodziejsko-duszpasterską w autonomicznych zborach protestanckich. Przez kilka lat prowadził ją również wśród osób uzależnionych od alkoholu. W 2000 r. rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Fakty i Mity”, która trwa aż do teraz. Owocem tej współpracy – artykułów, które ukazywały się w „FiM” – jest kilka książek: „Prawda o dogmatach Kościoła katolickiego”, „Przypowieści Jezusa”, „Niepokorni synowie Kościoła”, „Pytania dotyczące Biblii”, „Pytania i odpowiedzi”, „Biblia, wiara, religia” oraz „Świat i Kościół w proroczej perspektywie”. Pasjonuje go biblistyka, historia, archeologia, literatura. Urzeka piękno gór, lasów, przyrody. Wolne chwile lubi spędzać przy dobrym filmie, książce, muzyce. Amatorsko sam gra na gitarze i harmonijce ustnej. (Wspaniale śpiewa! Ma serce anioła i duszę czystą jak woda z najczystszego źródła – przyp. red.).