W drugiej turze wyborów prezydenckich najbardziej przegra Kościół kat.

Zacznijmy od cytatu. „Gdyby zapytać przeciętnego komentatora życia publicznego o to, jakie główne wyzwania stoją dziś przed Kościołem w Polsce, bez wahania odpowiedziałby zapewne: rozwiązanie w końcu problemów nadużyć seksualnych.

Tak, to wielki, okropny problem. Ale wyzwań przed Kościołem jest dziś znacznie więcej – i to zupełnie różnej natury”.

Te słowa o „nadużyciach seksualnych” nie padły w mediach zwanych liberalnymi. Napisał je w prawicowym, katolickim tygodniku „Do Rzeczy” redaktor Krystian Kratiuk. A jego słowa dobitnie świadczą, że czeka na wielką publiczną debatę o patologicznym seksie w polskim Kościele katolickim.

Zapewne rozpocznie się zaraz po wyborach prezydenckich.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułProwincjałki (21)
Następny artykułNa sygnale
Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).