Tegoroczna Wielkanoc wielkim wyzwaniem dla pana prezydenta Dudy i wszystkich polskich narodowych katolików będzie. Piszę te słowa przed Środą Popielcową i już włos mi się jeży.

Jeży mi się ten włos nie na samą myśl, że z prochu powstałem i w proch się obrócę, bo ten temat dawno już w czaszce swej przemyślałem. Pomogła mi znajoma gimbaza, lansująca zmodyfikowaną doktrynę, że skoro z prochów powstałeś, to i w prochy się obracać będziesz. Luzik zatem. A jeśli ty prochów nie brałeś, tylko płyny postfermentacyjne, to po swym życiowym epizodzie na tym łez padole płynnie powrócisz do globalnego, nieśmiertelnego świata fermentacji.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułByk Ilon i prałat Jankowski
Następny artykułZadworcowienie
Piotr Gadzinowski
Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).