Po co w ogóle była wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych Ameryki? Przecież kraj ten znajduje się obecnie na krawędzi rewolucji komunistycznej… Jej uczestnikami są m.in. marksiści, anarchiści, islamiści i geje.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA była promowana w prawicowych mediach jako wielki sukces polskiej dyplomacji i krok w stronę pogłębienia polskiej „wolności”. Ci sami dziennikarze jednak kilka dni wcześniej ostrzegali przed skomunizowaniem Ameryki, która, rzekomo, pochłonięta jest neokomunistycznym powstaniem.

Prym w ostrzeżeniach przed marksistowskimi tendencjami za oceanem wiodły media narodowo-katolickie, w tym często cytowana na łamach „FiM” Polonia Christiana. Dziennikarze tego skrajnego portalu ogłosili, że „w USA trwa rewolucja komunistyczna!”. Stanisław Michalkiewicz, bohater jednego z wywiadów w PCh, rozwinął tę myśl.

„W Stanach Zjednoczonych trwa rewolucja komunistyczna z tą różnicą, że nie odbywa się ona w ramach walki klas, tylko pod hasłami sprzeciwu wobec brutalności policji. Jest to jednak tylko pretekst, ponieważ w całej tej operacji chodzi o wyprowadzenie na ulicę tysięcy ludzi, którzy są całkowicie bezkarni” – stwierdził.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułPiąta kolumna 27/2020
Następny artykułTrumpolina Dudy
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).